Skip to content →

Vans x Museum of Modern Art (MoMA)

Vans we współpracy z MoMA (Museum of Modern Art based in New York) tworzy kolekcję inspirowaną artystami takimi jak Salvador Dali, Wassily Kandinsky i Claude Monet.

Współpraca

„MoMA z radością ujawnia współpracę z Vansem, ponieważ marka ta również ma bogate dziedzictwo we wspieraniu ekspresji artystycznej” – mówi Robin Sayetta, zastępca dyrektora ds. Licencji i partnerstw w MoMA. „Współpracujemy z ograniczoną liczbą produktów, a naszym celem zawsze jest angażowanie szerszej publiczności w sztukę współczesną. Cieszymy się, że możemy dotrzeć do miłośników sztuki na całym świecie za pośrednictwem globalnej sieci Vans ”.

Salwador Dali

„The Persistence of Memory” („Trwałość pamięci”)– to właśnie na podstawie tego obrazu artysty powstała jedna z linii kolaboracyjnych. Malowidło widnieje na środkowych i bocznych panelach modelu Vans Old Skool Twist, ozdabia ono również bluzę i koszulkę.

Wassily Kandinsky

Pionier sztuki abstrakcyjnej Wassily Kandinsky, uważał, że zarówno kolor, jak i forma wywołują własną moc i emocje niezależnie od obrazów i przedmiotów. Wykonana przez artystę podczas nauczania w niemieckiej szkole artystycznej Bauhaus odbitka, pokrywa model ‘Classic Slip-On’. Abstrakcyjna grafika widnieje zarówno na froncie bluzy i koszulki jak i snapbacka.

Claude Monet

Artysta ten będący siłą napędową ruchu impresjonistycznego, na swoich pracach dokumentował stale zmieniającą się naturę, przekładając na płótno to, co sam zaobserwował. Vans x MoMA na produktach kolaboracyjnych umieścili malowidło z cyklu “Lilie Wodne”, które Monet tworzył przez ostatnie 30 lat swojego życia. Prace artysty można zauważyć na bluzie, czapce z daszkiem i butach- klasycznym modelu Authentic.

To jeszcze nie koniec…

Vans x MoMA nie poprzestało tylko na odtwarzaniu i przekazywaniu sztuki. Stworzyli również linię własnych produktów inspirowanych nowym wizerunkiem muzeum w połączeniu z klasycznym fasonem produktów Vans. W kolekcji tej znajdziecie m.in ComfyCush Old Skool i Era z logo Vans i MoMA. Nie zabrakło również sygnowanych odzieży i akcesoriów.

Published in Bez kategorii Skate stuff

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*