Skip to content →

New Balance Numeric 212 x Primitive

New Balance Numeric 212 x Primitive

New Balance x Primitive Skateboarding wypuszczają odświeżony model buta tenisowego z lat 70 ubiegłego wieku. New Balance 212 Numeric to but dla prawdziwych fanów deskorolki, i nie tylko. Model ten będzie dostępny tylko w jednym sklepie w Polsce- SUPERSKLEP

Hard lanch premiere odbędzie się 14 września 2020 o godzinie 12:00

Franky Villani

Współpraca

Powstały w wyniku współpracy Kalifornijskiej potęgi skateboardingu z deskorolkową serią NB #Numeric model 212 został udoskonalony o poliuretanowe wkładki, zapewniające wygodę, trwałość oraz lepsze wsparcie pięty. Projektanci zamszowego odzwierciedlenia klasyka spotykanego na kortach tenisowych w latach 70′ w miejsce klasycznych sznurówek wstawili rzepy w ilości trzech sztuk. Odpinając każdy z nich zauważymy oznaczenia kooperacji marek czyli napisy “Primitive”, “New Balance” i “Numeric”. Nieco wyżej, na wyeksponowanym, miękkim języku widnieje haftowane, pozłacane logo “NB#212”.

Wzmocnione dodatkowymi, asymertycznymi wstawkami, czubki buta gwarantują nam dodatkową ochronę palców stopy, natomiast dzięki półokrągłym panelom bocznym zyskujemy trwałość oraz odporność na ścieranie podczas wykonywania trików.

Sam kolor buta również nie jest przypadkowy. Głęboki granat w połączeniu ze złotymi zdobieniami charakterystycznej N-ki po bokach buta, jak i reszty logotypów ma na celu przypominać paszport obywateli Stanów Zjednoczonych. Widoczne na wkładce wewnątrz buta pieczątki składają hołd dla tej monumentalnej, międzynarodowej współpracy.

X Primitive Skateboarding X

Założony w 2008 roku przez Paula Rodrigueza, Heatha Brinkley’a, Andy’ego Netkina, Jay’a Partowa i Jubala Jonesa, Primitive Skateboarding jest rozpoznawalny ze względu na swoją oryginalność jak i zarówno wyznaczanie trendów oraz kolaboracji z Cheech & Chong, Notorious B.I.G i znanym fotografem- Vanem Stylesem. Marka ta reprezentuje deskorolkowy styl życia, a w skład teamu pod okiem P-Rod’a wchodzą riderzy tacy jak: Tiago Lemos, Miles Silvas czy Robert Neal.

Z czystym sumieniem można zatem stwierdzić, że ta dobrze przyjęta przez Pro riderów kolaboracja jak i sam model buta mocno wgryzie się w kulturę skateboardingu oraz zostawi po sobie ślad, którym w przyszłości na pewno będą podążały inne marki deskorolkowe.

Tre Wiliams

Przejdź do produktu

Published in Bez kategorii

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*