Skip to content →

Volcom WILD IN THE PARKS 2014 – Skateplaza Leszno !!!

 

"Volcom Wild In The Parks 2014 na skateplazie w Lesznie już za nami !! Były to bardzo udane zawody I na wstępie chcemy podziękować wszystkim , którzy przyczynili się do tego sukcesu. Maćkowi Heczce i Łukaszowi Cebula za kozackie prowadzenie imprezy, ekipie LSSE za pomoc organizacyjna i ciepłe przyjęcie , Red Bullowi za jak zwykle za oprawę muzyczną i z energetyzowanie zawodników oraz Wojtkowi Nieżychowskiemu za super edit z jamu !!

Początki nie były optymistyczne ponieważ sobota przywitała nas deszczem na leszczyńskiej plazie. Na szczęście opad nie trwał długo i już po zapisach o 12 mogliśmy ruszyć z zawodami. 

We wszystkich 3 kategoriach wzięło udział ponad 60 osób a do tego udało nam się zgromadzić nie małą ilość osób oglądających. Każdy z uczestników dostał koszulkę od Volcoma i wyjechał z jamu z gadżetami !!

Wyznaczyliśmy trzy fajne sekcje o różnej skali trudności. Pierwsza najłatwiejsza obejmowała niskie murki oraz rurki , w tym rail z 2 schodków. Druga obejmowała London gap, murek w dół oraz rurkę schodzącą razem ze zjazdem. Trzecia sekcja była najtrudniejszą wyznaczoną we frontowej części plazy , były to rail z 7 schodów oraz konkretna hubba.

Wszyscy świetnie dawali sobie rade na każdej z sekcji i nawet najmłodsza ekipa wrzucała konkretne bangery !!

Jako pierwsza ruszyła kategoria -14. Chłopaków było najwięcej z pośród wszystkich uczestników . Bardzo nas cieszy, że przez zawody Wild In The Parks możemy promować młodych obiecujących riderów !! Trzeba przyznać ,że młodość ma wiele atutów i chłopaczki nie bali się rzucać nawet na największe przeszkody. Maciek Dyrwal upodobał sobie London gapa i 7 schodków na najtrudniejszej sekcji robiąc 360 flip’a i ładnie latając z różnymi numerami. Wykazał się konsekwencją i płynnością jazdy dlatego to on zgarnął I miejsce i wyjechał z pakietem nagród od Volcom’a , Etnies’a , Monumentu oraz GoPro !! Na drugim stopniu podium uplasował się Wiktor Gała pokazując agresywny hard – corowy styl. Jego crooked grind na hubie był jedną z ozdób dnia !! trzecie miejsce przypadło Maćkowi Jakielowi , który zaprezentował ładny techniczny styl. Na kolejnych miejscach wylądowali : Patryk Sadzki i Krzysiu Jakóbowski.

Następnie odpaliliśmy kategorię starszą, 15 – 21 lat. Tu też nie trzeba było długo czekać na ciekawe triki , na wszystkich sekcjach. Zwycięzcą okazał się Dawid Rykowski , który to najlepiej poradził sobie z różnorodnością poszczególnych przeszkód , na drugim miejscu podium uplasował się Mateusz Świątek a trzeci był Kamil Wawrzyniak. Chłopaki pokazali również wysokie skilsy i nie bali się atakować każdej przeszkody. Na czwartym i piątym miejscu kolejno stanęli Maciej Raszke i Robert Lis.

Na koniec dostaliśmy to co najlepsze !! Kategoria OPEN !! Spodziewaliśmy się tu najlepszych trików i wykorzystania każdego możliwego elementu sekcji – i tak się właśnie stało – riderzy od razu wrzucali grube bangery czy to na London gapie czy pod górę na murku sekcji drugiej. Oczywiście najciekawiej działo się na siódemce !! Bezapelacyjnie najlepszy okazał się Jakób Różbicki , który wykazał się super wysokim poziomem jazdy oraz mega dobrą skutecznością. Ewidentnie miał swój dzień!! W szczególności podobały nam się jego numery z siódemki nad bocznymi murkami i na railach !! Jako drugi na podium wskoczył równie zasłużenie Kacper „Kita” Jakóbczyk, którego nie trzeba przedstawiać. Jak zwykle pokazał super techniczną jazdę i naprawdę kozacką stylówę. Trzecie miejsce w kategorii OPEN przypadło Krzyśkowi Kozłowskiemu. Całe podium zajęła ekipa z Zielonej Góry, gratulujemy chłopakom i czekamy już na przyszły rok. Najlepszą piątkę zamknęli kolejno Jasiek Zborowski z Nowego Targu oraz lokalny rider Maciek Wieczorek.

Cała piętnastka zakwalifikowała się do Europejskich Finałów cyklu Wild In The Parks !! 

Jam naprawdę wypadł bardzo fajnie , słońce w późniejszych godzinach zagrzał riderów do ostrej walki. Wszystko odbywał się w rytm muzy puszczanej przez Dj’a dzięki Red Bull Polska , za co jeszcze raz dziękujemy. Ekipa RedBull zadbała również o podtrzymanie energetyczne zawodników oraz organizatorów a całości dopełnił BBQ z wysmażonymi kiełbami od Volcom Polska !!!

Nagrodami wsparli nas dystrybucja Monument oraz GoPro Polska za co im dziękujemy!!

Jesteśmy przekonani ,że wszyscy spędzili miło czas wspólnie jeżdżąc i chillując podczas Volcom Wild In the Parks – i właśnie o to w tym wszystkim chodzi !!!

Widzimy się za rok , będzie jeszcze głośniej i jeszcze lepiej !!

Monument.pl , GoProSkatenewsEtnies PolskaVolcomVolcom SkateSkateplaza LesznoRed Bull,!!!

Edit – Wojtek Nieżychowski
https://www.facebook.com/Wnownlogcom 
www.wn.ownlog.com

 

LINK DO PEŁNEJ FOTORELACJI:  https://www.facebook.com/media/set/?set=a.661295843949568.1073741834.188965261182631&type=1

LINK DO OFICJALNEGO EDITU: https://www.facebook.com/photo.php?v=661313960614423&set=vb.188965261182631&type=2&theater

LINK DO FILMU NA YOUTUBE : https://www.youtube.com/watch?v=ki9A0rPWdt0 "

Published in Bez kategorii

Comments are closed.