Skip to content →

Videofolio – Leo Romero

Człowiek poręcz, którym potocznie nazywany jest Leo Romero to kolejna osoba, której dotyczy Videofolio. Bocian przyniósł go na świat w 1986 roku. Charakterystycznymi elementami jego jazdy są poręcze. Od jakiegoś czasu robi na nich tricki „pod górę”. Patent ten (jak sam mówi) podchwycił od BMX’iarzy. Jego jazdę postanowił wynagrodzić magazyn Thrasher mianując go Skaterem Roku 2010. Łatwo domyśleć się, że ma swoje promodele desek i butów. A skoro ma sponsorów to występuje też w filmach. Skoro występuje w filmach to nie ma przeszkód, żeby pojawił się w tej części tego działu. No to lecimy:

Digital – Fajsha 2003

Pierwszym filmem z udziałem Leo do jakiego udało mi się dokopać jest Digital – Fajsha. Ma on tutaj łączony przejazd z Matt’em Allen’em. Jeżdżą oni pod kawałek The Doors, który tak się spodobał ekipie WMG, że postanowiła zatrzymać go tylko dla siebie. Mimo, że na zamieszczonym filmiku oprócz dźwięku jest słaba jakoś to widać tam Romero. Pokazał on czego będzie można się spodziewać w kolejnych przejazdach. Chodzi tu oczywiście o tricki na poręczach. Robił na nich trudne numery z dobrym stylem już 8 lat temu (wtedy wydano film). Fajna sprawa, czekamy na więcej.

Pharmacy – Chilly skate video 2003

W tym samym roku swój film wydał sklep Pharmacy. Leo pokazał (nie po raz ostatni), że w jednym czasie potrafi nagrać dwa dobre przejazdy. Dodatkowo jego part jest ostatni, co w środowisku deskorolkowym stoi na równi z tym, że jest najlepszy w całym filmie. Między milionem tricków na poręczach i hubbach pojawiły się tu schody i gapy.

Foundation – That’s Life 2004

Pierwszy przejazd dla konkretnej i znanej firmy Leo zaliczył w That’s Life od Foundation. Dla odmiany z poprzednim filmem tutaj jedzie jako pierwszy. Na początku można zobaczyć jego glebę na jaja! Nie wiem jak wy, ale ja po takim lądowaniu odpuścił bym sobie tricku na jakiś czas. Leo po chwili znów wskakuje na deskę i robi trick. W porównaniu z poprzednikami pojawia się tutaj więcej murków, schodów i gapów. Jednak nadal przejazd jest ucztą dla zwolenników handrail’i. Warto zwrócić uwagę na to, że opanował je sobie do tego stopnia, aby wskakiwać na nie kickflipem.

Transworld – First Love 2005

Magazyn Transworld zaproponował przejazd Leo w filmie First Love. Ukazał się on w 2005 roku. Po raz drugi ma on ostatni part. Przejazd zaczyna się długim ollie przez schody i krawężnik. Nie zwalniając tempa pokazuje dużą dawkę sekw i więcej flipów niż poprzednio. Łatwo zauważyć też tricki „na drugą nogę” i miliard tysięcy poręczy.

Baker has a Death Wish 2008

Baker wydało swoje promo trwające ponad godzinę, więc również warto zwrócić na to uwagę. Pojawia się tu pierwszy trick „pod górę”. Mimo, że jest to murek i trick skończył się na tym samym poziomie, z którego Leo się wybił, jest to dobry znak na przyszłość. Kolejnym bajerem jest ostatni trick, czyli grind zrobiony na końcu poręczy. Mimo, że to niewiele, gdy w międzyczasie zrobił sporo dobrych tricków na rurkach, to widać pewien przełom. Nie były to ostatnie tego typu tricki, o czym przekonacie się zaraz.

 Toy Machine – Brainwash

Przyszedł czas na najświeższe produkcje. Na pierwszy rzut idzie Brainwash od Toy Machine. Jest to nowy sponsor Romero po odejściu z Bakera, gdzie miał poprzedni przejazd. Ma on tutaj po raz kolejny ostatni part. Widać jednak różnicę z poprzednikami, bo zrobił tu więcej tricków na innych przeszkodach niż poręcze, a także na switch i nollie. Fani jego railowych sztuczek nie będą jednak zawiedzeni. Oprócz standardowej handrialowej masakry pojawiają się nowe pomysły na tricki ( schodzenie w połowie poręczy, gap to rail, rurki na górze banków i inne). Aha no i okazało się też, że Leo umie manuala.

 Emerica – Stay Gold

Kolejny film z 2010 roku to Emerica Stay Gold. Po raz kolejny Leo musiał nagrać w tym samym czasie dwa przejazdy. Mimo, że w Brainwash pokazał naprawdę dużo, to jego przejazd w Stay Goldzie zrobił nie małe zamieszanie. To tutaj pokazał na czym tak naprawdę polega wskakiwanie pod górę poręczy i katowanie ich końca (np. noseblunt na ostatniej części łamanego raila). Poza tym jeszcze więcej flipów i switchów.

I to by było na tyle jeżeli chodzi o video karierę Leo. Autorem tego zajawkowego videofolio jest Filip Nowak który dostaje od nas film Madness Expedition One, kalendarz Expedition One oraz zestaw naklejek.

Published in Videofolio

Comments are closed.