Skip to content →

Videofolio – edycja specjalna “ETGRC II”

Druga odsłona Emerica The Gold Rookie Contest po sukcesie tej pierwszej po prostu musiała się odbyć. Po pierwsze to o czym zapomniałem napisać uprzednio, partnerem medialnym konkursu był Infomag, i w każdym numerze gazety można było przeczytać newsa o wyłonionych rookiech, a pod koniec edycji obszerny artykuł. Fajne to było i jeszcze raz dzięki! Co więcej mogę dodać? Konkurs miał już swoją renomę i chłopaki nie bali się przesyłać swoich editów do konkursu, żeby się nie "wystrzelać" z materiałów do filmu, czy jakiegoś tam innego projektu. Wreszcie finał, który może nie był zorganizowany z taką pompą jak poprzednio, ale był bardzo udany i wszyscy go mile wspominamy. Z takich ciekawostek, to logo ETGRC zaprojektował Tomek Szkiela. 

Sebastian Sarysz

Pierwszym riderem drugiej edycji ETGRC był krakowianin Sebastian Sarysz. Demo Sebka było podzielone na dwie części, gdzie w pierwszej śmigał na streecie, a w drugiej na skateparku w parku Jordana. Jego małoletni i niewyrobiony jeszcze do końca styl, rekompensowały triki, które robił na wysokim poziomie. Materiał był długi, ale wprawne oko wychwyci z pewnością kilka świetnych numerów. W tej chwili Sebek zaskakuje mnie za każdym razem jak odwiedzam KRK. 

Bartek Kmieciak

Wogóle to mało brakowalo, żebym wogóle nie dokończył oglądać demo Bartka z Płońska, ze względu na jego jakość obrazu:) Żeby tego było mało, to przez dłuższy czas nie mogliśmy skontaktować się z gościem, z jakiegoś tam głupiego powodu. Suma sumarum demo poszło, i w moim odczuciu chyba sporo namieszało podnosząc poprzeczkę konkursu. No chyba że ktoś ma inne zdanie nawet po tym, jak Bartek wyjaśnił białą porkę na Woodcampie robiąc krooks na bs lip shuvit out!!! Ostatnio Bartka widziałem w filmie "Ziemia Obiecana".

Marco Łaboszczak

Marco czy Marek (?) pomyślałem w pierwszej chwili, hehe. Nieważne każdy tu ma jazdę, jak rapowali chłopaki z K44, ale Marco z Trójmiasta wysyłając swoje demo do nas zrobił świetny ruch. Chłopak tak podniósł poprzeczkę, że masakra. Triki na switch, z większych rzeczy są po prostu genialne. W zeszłym roku, znów dał o sobie znać, dostał nagrodę Rookie 2010 Info Awards, jeździ dla Pogo i pewnie kogoś jeszcze. Jest to ryzykowne stwierdzenie, ale demo w sensie merytorycznym jest moim faworytem spośród wszystkich 4 edycji.

Tomek Kłos

Swoje demo zdecydował się do nas wysłać także Kosiu z Krakowa. Dzięki niemu, mieliśmy perełkę w postaci takiego stylu, którego nie da się nauczyć, bo z nim trzeba się urodzić. Swoboda i lekkość z jaką jeździ Tomek mógłbym porównać do czasów świetności jego słynnego imiennika Toma Penny’ego. Zresztą obejrzyjcie jeszcze raz cały materiał, a zwłaszcza ostatnią sekwę kilera. Kosiu jeździ dla SK, Habitat i reprezentuje ekipę Techramps.

Marek Wolny

Dzięki Markowi, po raz pierwszy i ostatni usłyszałem o miejscowości Śmieszków, z której pochodzi:) W tym materiale spodobał nam się chill z jakim obcuje Marek w czasie jazdy, oraz dobra selekcja na drugą nóżkę. Ale teraz się pytam: Marku żyjesz?

Kacper Jakóbczyk

No to teraz będzie ostro. Primo to ponad 80 tysięcy na Youtubie! Absolutny rekord konkursu ETGRC pod względem oglądalności. Kluczem do sukcesu, poza samą jazdą Kacpra, był orginalny montaż, który spodobał się administratorom YT i filmik był promowany na stronie głównej. Kacper na pewno nie żałuje, że wysłał do nas swój materiał, gdyż po jego publikacji dosyć szybko "połapał" sponsorów z Nervousem na czele. Po drugie skoczek jest z niego nieziemski, chłop ma petardy zamiast nóg!

Michał Mucha

Kolega Michał z Ząbkowic Śląskich, którego niedawno mogliśmy oglądać w edicie ze słonecznej Barcelony, zabłysnął stylem i techniką. Trudne technicznie numery w jego wykonaniu wyglądały na dziecinnie proste. Chłopak działa z Panoramą i widać że robi progres. Mistrz!

Tomek Barbarski

Demo Gerbera ze Stargardy Szczecińsiego starczyłoby na 2 party do filmu i pomimo tego, że materiał ma prawie 8 minut to ciągle lubie je oglądać. Tomek to pozytywny koleżka i tak też właśnie odbieram jego deskorolkę. Triki stylowe, zróżnicowane, na obie nogi, sporo streetowych miejsców, czego chcieć więcej? Sprawdzcie jego ostatnią sekwę do konkursu Circe Best Line.

Krzysiek Jakubczyk

Po Pawle Ratajczaku, reprezentowaniem Szczecińskiej ziemi zajął się Kerry, który zwrócił naszą uwagę w czasie jednego z przystanków eS Game of Skate. Poza samymi trikami, Kerry miał też ten styl i lekkość, które w skateboardingu tak bardzo się liczą. Kerry już jakiś czas temu wkręcił się w fotografię, dlatego zapraszam na jego bloga, gdzie można obaczaić co u niego słychać – http://kerry.ownlog.com/.

Mateusz Woźniak

Swoje demo wysłał do nas także Mateusz Woźniak z Gliwic. Jak się okazało parę miesięcy później to właśnie on został zwycięzcą całej edycji. Pomimo tego, że materiał był nagrany tylko i wyłącznie w skateparku to utrzymuję, że na tamten czas był to jeden z najlepszych polskich transition riderów. To jak ujarzmił ten trudny skatepark jest wciąż godne podziwu. Niestety, ale kontuzja pokrzyżowała Matiemu plany dalszej jazdy i rozwoju….

Maciek Bobowski

Druga edycja ETGRC obfitowała w riderów z Grodu Kraka, i trzecim jego reprezentantem był właśnie Maciek. Każdy kto kiedyś widział jego w akcji ma wrażenie pełnej kontroli, jaką ma on nad deską oraz pewnością w czasie jazdy. "Bogdan" pokazał się w tym demo jako uniwersalny zawodnik i potwierdził, że zasługuje na miano Gold Rookie.

Emerica The Gold Rookie Contest II – Maciek Bobowski from Stowarzyszenie Cool Team on Vimeo.

Bartek Kóska

Ostatnim rookiem tej edycji był Bartek z Czechowic Dziedzic. Podobnie jak w przypadku Maćka powyżej, mamy do czynienia z uniwersalnym żołnieżem, któremu niestraszne są ani kąty, ani zaawansowane sztuczki na flacie i nie tylko. Bartek jest aktywny na scenie, i udziela się w tej chwili w ekipie Etam i Fragment, z tego co pamiętam oczywiście.

Oczywiście zapraszam do komentowania i podobnie jak poprzednio wytykania mi faktów, o jakich zapomniałem napisać. Pozostaje nam zatem jeszcze 3 edycja, której przegląd już niedługo zagości na łamach naszego portalu. 

ELO!

txt: Wiktor Stasica

Published in Videofolio

Comments are closed.