Skip to content →

Skateboardowe Grand Prix Polski 2013 – podsumowanie

 

Szanowny Skaterze,

 

mamy za sobą pierwszy cykl Skateboardowego Grand Prix Polski 2013 oraz imprezę, w czasie której odbyły się chyba najmocniejsze dotychczas zawody w Forum Skate Pool w Krakowie wraz z podsumowaniem Grand Prix i rozdaniem nagród. 

 

Powstał ranking skaterów w Polsce, a co za tym idzie – wyłoniono mistrza Polski. Podobnie, jak to jest w Niemczech, Holandii lub Wielkiej Brytanii. Bardzo byśmy chcieli, aby warunki dla riderów w Polsce były podobne jak w tych krajach.

 

Skateboardowe Grand Prix Polski nie jest korporacyjną inicjatywą, więc klasycznie nie obyło się bez małego skejtowego zamieszania. Przed ogłoszeniem oficjalnych wyników okazało się, że do punktacji jednej z imprez cyklu wkradł się chochlik i usunął wyniki jednego ridera. Ale ponieważ wszystkim koniecznie zależało na dokładności i przejrzystości wyników, to chochlik został natychmiast złapany i rozjechany w bowlu. Stało się to dosłownie w trakcie szalonego Best Tricku pt: "wszyscy do bowla", który wygrał Mikołaj Baranowski miażdżąc flipem 5-0 to fakie.

 

Po rozjechaniu chochlika zmieniło się nazwisko lidera, którym – Droga Deskorolkowa Braci – został zakopiańczyk z krwi i kości Andrzej "Jejo" Podsiadło, któremu szczerze jeszcze raz gratulujemy! Andrzej startował we wszystkich czterech imprezach Grand Prix w sumie zdobywając największą liczbę punktów (284.15). Na drugim miejscu uplasował się Michał "Mazi" Mazur (226.8), na trzecim Szymon "Szaban" Kuś (203.15).

 

Oprócz sponsoringu Cliche dla Andrzeja, dystrybucja Monument zaproponowała jednemu z najmłodszych uczestników Grand Prix (9 miejsce!) – Mateuszowi Okule – sponsoring Thundera!

 

Wyniki Kraków Bowl Challenge:

 

1. Andrzej Kwiatek

2. Kuba Brniak

3. Michał Zarzycki

4. Michał Juraś

5. Mateusz Okuła

 

Best Tricks:

 

1. Flip 5-0 to fakie – Mikołaj Baranowski

2. Dłuuugie bs 5-0 na bs lipslide – Przemek Wardęga

 

Głównymi sponsorami byli: Monument.pl wraz z Cliche. Nie obyłoby się bez świetnego wsparcia Univercity wraz z: Nike SBEgzul i Element. Również podziękowania dla Forum Przestrzenie.

 

A bez Forum Skate Pool by nie było takiej liczby jeżdżących w Krakowie, i przede wszystkim nie byłoby tak fantastycznego poziomu jazdy w tamtej części Polski. Duże ukłony dla Janka, trzeba go bardziej wspierać!

 

Kilkunastostopniowy mróz, warunki na drogach nie rozpieszczały, a pomimo tego frekwencja dopisała, a jeszcze bardziej atmosfera zawodów. Wiele osób, które po raz pierwszy przyjechały do Forum Poola, były pod bardzo dużym wrażeniem miejscówki. Wkrótce pojawi się też video relacja.

 

Z tego miejsca chcemy także podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu pierwszej edycji Skateboardowego Grand Prix Polski. Przede wszystkim skaterom biorącym udział w zawodach, organizatorom imprez, sponsorom i wszystkim osobom które się zaangażowały. To dzięki nim wszystkim zrobiono pierwszy krok w kierunku lepszych warunków dla skaterów w Polsce.

 

Asoskate natomiast zabiera się za podsumowanie, w czasie którego wyciągnie wnioski z pierwszej edycji, poprawi niedociągnięcia, postara się jeszcze bardziej uatrakcyjnić cykl i zrobić wszystko, aby kolejni skaterzy mogli bez przeszkód się rozwijać. Tak, właśnie że w Polsce.

 

 

 

Zarząd stowarzyszenia Polska Asocjacja Skateboardingu.

 

www.asoskate.pl

https://www.facebook.com/asoskatepl

 

 

Published in Wydarzenia

Comments are closed.