Skip to content →

II Czesko-Polski mecz deskorolkowy

Szanowny Skaterze,

 

znudziły Ci się standardowe formuły zawodów deskorolkowych? Narzekasz na „kolejny“ skatejam? Contest? Wyniki i do domu? Wiadomo, że jest fajnie wspólnie pojeździć, spotkać znajomych, ale jeszcze fajniej by było, gdyby zawody miały to „coś innego“ niż pozostałe. A co by było, gdyby zrobić mecz deskorolkowy, jako zaprzeczenie meczom sportowym? W dodatku, ustanawiając obecność Czeskich skaterów na zawodach w Polsce, jako nieodłączny element imprezy?

Taka idea przyświecała pierwszemu meczowi deskorolkowemu na skateplazie w Szczytnej w zeszłym roku. Zjechała się na niego cała śmietanka Czeskiego skateboardingu, m.in.: Maxim Habanec, Martin Pek, Arnost Ceral, Marek Stefan i wielu, wielu innych. Pomimo „bohaterskiej“ postawy wielu Polskich „zawodników“, Czechy wygrały zeszłoroczny mecz.

Czy rok 2013 będzie rokiem rewanżu? Czy znów będziemy śpiewać „Polacy nic się nie stało“? Czy znów będzie niesamowita deskorolka?

To wszystko się okaże w sobotę 29 czerwca na skateplazie w Szczytnej. 1.500 m2 przestrzeni do jazdy, zero bramek i bez kopania się po nogach. Początek o 12:00. Jak dojechać, gdzie spać, co tam jest można zobaczyć? To wszystko jest na www.szczytnaplaza.pl.

A taki klimat był na meczu w 2012:

Boniek Falicki

Published in Wydarzenia

Comments are closed.