Skip to content →

Brandon Westgate – wywiad część 1

Na dzisiejszy jesienny wieczór przygotowaliśmy dla Was małą niespodziankę, w postaci wywiadu z nikim innym jak z samym Brandonem Westgatem. Gościa chyba nie trzeba zbytnio przedstawiać, bo ostatnie "występy" w Stay Gold, czyl parcie promującym jego promodel buta w Emerica, mówią same za siebie. Brandon na desce jest absolutną kosą, natomiast jego życie prywatne jest zupełną odwrotnością tego, chill, relax, z dala od tłumu i szumu. Udało nam się porozmawiać z nim o desce, sponsorach i życiu prywatnym. Zapraszam na pierwszą część wywiadu.  

Sb.pl: Na początek dla tych czytelnikow, którzy mogą Ciebie nie kojarzyć (o ile tacy są:)), powiedz kilka słów o sobie i o swoich sponsorach.

Brandon: Mam na imię Brandon Westgate i jeżdżę dla Zoo York, Emerica, Hubba, Venture, Bones Bearingsi i CCS. Razem z nimi robimy dema dla dzieciaków, sesje fotograficzne i kręcimy filmy.

Sb.pl: Jedną z rzeczy, którą ludzie najczęściej komentując widząc Cię w akcji, jest to jak szybko jeździsz – czy to od zawsze było Twoją zajawką? Czy może dzięki temu łatwiej Ci się jeździ pod warunkiem, że pozbędzie się strachu?

Brandon: Lubię wszystko w jeździe na descę, lubię się po prostu odpychać I jeździć gdzie się tylko da. Staram się by dzięki dobrej prędkości czysto wylądować trik i się nie zabić.

Sb.pl: Co i kto inspiruje Cię do tego by jeździć w tym stylu?

Brandon: Ciężko powiedzieć, najbardziej lubie po prostu wyjść na deskę ze znajomymi I jeździć cały dzień.

Sb.pl: Patrząc na to jak jeździsz, można odnieść wrażenie, że sporo inspiracji czerpałeś też od Twojego kolegi z teamu Donny'ego Barley'a. Jak to jest śmigać razem z nim?

Brandon: Tak, Donny jest jednym z tych skaterów, z którymi mogę jeździć bez przerwy, a do tego mieszka niedaleko mnie. Donny jest świetny, jeździ w orginalny sposób i do tego po wszystkim. Traktuję go jak swojego starszego brata.

Sb.pl: Inną rzeczą, z którą wszyscy Ciebie kojarzymy, jest niesamowity pop. Czy są jakieś poza deskorolkowe sposoby na to, żeby podniść swoje skillsy w tym temacie?

Brandon: Sam nie wiem, ja się po prostu staram z całych sił skoczyć jak najwyżej się da. Lubię też jeździć na rowerze, i to też pomaga wzmocnić nogi.

Sb.pl: Po tym jak skończyła się Twoja przygoda z 5Boro, chwilę jeździłeś dla Birdhouse, żeby w końcu wylądować w Zoo. Jakie są Twoje doświadczenia z tymi firmami, i co wpłynęło na Twoje decyzję o zmianie?

Brandon: Uwielbiałem 5Boro, byli dla mnie jak jedna wielka rodzina. Chciałem jednak coś zmienić, pójść do przodu, dlatego się rozstaliśmy. Potem był Birdhouse, i wszystko było ok, tyle że życie w Kaliforni mnie nie kręciło. No i teraz jeżdżę dla Zoo York, mają świetny team, a poza tym lubię Nowy Jork i tamtejszy skateboarding.

Sb.pl: Innym ważnym momentem w Twojej karierze było dołączenie do teamu Emerica. Jaki to miało wpływ na Twój skateboarding?

Brandon: Jestem na maxa zajarany tym, że mogę jeździć dla Emerica. Wszyscy się lubimy i traktujemy jak zgrana rodzinka. Poza tym buty Emerica są naprawdę świetne i jestem dumny z tego że wzięli mnie pod swoje skrzydła.

Sb.pl: Jak długo myślałeś o tym, żeby zostać proskaterem, i kiedy zdałeś sobie sprawę, że to jest właśnie to, co chcesz robić w życiu?

Brandon: Marzyłem o tym od czasu kiedy zacząłem jeździć dla 5Boro. Przed tym jednak wogóle o tym nie myślałem, skupiałem się na samej jeździe. Po roku jazdy w Zoo byłem już gotowy by mieć deskę sygnowaną swoim imieniem i nazwiskiem. 

Sb.pl: A nie uważasz, że teraz to jest trochę słabe, że dzieciaki planują kiedy to zostaną prosami?

Brandon: Nie uważam tak. Skoro to jest ich marzenie, to niech się spełnia. Dobrze jest mieć marzenia.

Sb.pl: Wróćmy jeszcze do tematu Emerica i Twojego pro modelu buta. Zauważyłem nie tylko ja, że jest on mocno inspirowany modelem Hsu, w którym często wczęśniej Cię widzieliśmy na filmach i zdjęciach. Możesz coś więcej o tym powiedzieć, i czym Westgate różni się od Hsu?

Brandon: To prawda, bardzo lubię model buta Jerry'ego i był on dla mnie dużą inspiracją. Najbardziej zależało mi na tym, żeby buty był fajne, z odpowiedniej twardości podeszwą, no i przede wszystkim wytrzymały. Podeszwa jeszcze bardziej amortyzuje wstrząsy, ale czucie deski wciąż jest bardzo dobre. Dodatkowo jest pokryta podwójną warstwą gumy, dzięki czemu but nie powinien się szybko rozlecieć. Jeżeli chodzi o wersję mid to uważam, że takie buty lepiej chronią stopę i staw skokowy. Dizajn jest prosty i jestem bardzo zadowolony z końcowego efektu. Jeździ się w nich świetnie.

Sb.pl: Opowiedz nam coś jeszcze o swoim parcie Stay Gold, który jak wiemy otwierał ten film oraz o kolejnym parcie, który mogliśmy oglądać w Internecie, promującym właśnie Twojego buta. Jak długo zajęło Ci, żeby to wszystko poskładać do kupy?

Brandon: Jeżeli chodzi o film Emerica, to materiał zbieraliśmy przez kilka lat. Kręciliśmy najwięcej jak się da, a ja starałem się żeby progres był widoczny. Co do drugiego partu, to jego złożenie zajęło mi jakieś kilka miesięcy, chyba 4-5.

Sb.pl: Który z nich podoba Ci się bardziej?

Brandon: Tak na prawdę, to lubię obydwa te party. Jon Miner odwalił kawał dobrej roboty i było sporo zabawy przy kręceniu każdego z nich.

Sb.pl: Razem z Leo Romero wyznaczyliście nowy trend, w robieniu trików pod górę, pod przeszkodę. Podnieśliście tym samym level skateboardingu, i czy myślałeś może o tym jakie mogą być kolejne kroki na przód w kwesti podnoszenia poprzeczki przez deskorolkowców?

Brandon: Sorry, ale nie mam zielonego pojęcia.

Sb.pl: A rozwijąjąc temat editu, który pojawił się wraz z info o Twoim pro modelu buta, to jako przedstawiciel generacji, która wyrosła na YouTubie, stałym dostępie do neta, video produkcjach online itd. to co uważasz o tym, że to wszystko zabija prawdziwe skejtowe full produkcje? Czy myślisz, że dojdzie kiedyś do tego, że takie filmy wogóle znikną?

Brandon: Nie chciałbym by kiedykolwiek do tego doszło. Myślę, że oczekiwanie na nową produkcję, powoduje że jest się jeszcze bardziej podkręconym skejcikiem. Pójść po video do skateshopu, to zajebiste uczucie, a potem delektować się nim przed telewizorem, a nie czekać aż się ściągnie z neta w wątpliwej jakości. Poza tym premiery, które możesz obejrzeć z kumplami też są super.

Sb.pl: Na koniec pierwszej części naszego wywiadu, chciałbym Cię zapytać, czy myślałeś o to kim byś był, gdybyś nie został prosem?

Brandon: Gdybym nie jeździl, prawdopodobnie tak jak mój tato hodowałbym żurawinę:)

Sb.pl: Dzięki i jesteśmy w kontakcie.

Brandon: Również dzięki i pozdrawiam.

Published in Wywiady

Comments are closed.