Skip to content →

4teropak – Miłosz Rebeś

Zgodnie z tradycją lecimy dalej z pysznym 4teropakiem. Naszym kolejnym gościem, który skusił się na 4 pytania i 4 odpowiedzi jest rodowity zakopiańczyk Miłosz Rebeś. Kolega Miłosz przypomniał mi o sobie niedawno, kiedy to wystartował ze swoim blogiem Two-Boards o tematyce uwaga! – deskorolkowo narciarskiej HA! Dokładnie tak drogi czytelniku, bo w przypadku tego młodzieńca mamy do czynienia z czystą zajawką deskorolkową i profesjonalnym uprawianiem narciarstwa (łącznie z występami w reprezentacji Polski). Mix jak żaden inny, ale jak się zaraz przekonacie to zgodnie z przysłowiem "niedaleko pada jabłko od jabłoni", to skiing i skateboarding mają wiele cech wspólnych. Miłosz to naprawdę ciekawa postać, która pokazuje jak ciekawa i nietuzinkowa jest nasza deskorolkowa kultura. Zresztą zakopiańczycy to porządne mordeczki i są zawsze mile widziani na skateboard.pl, Hej! Nie przedłużam zatem tylko oddaję głos do studia spod samiuśkich Tater. Halo, halo Miłoszu czy mnie słyszysz? Tak Wiktorze słyszę Cię i już mam dla Ciebie pełną relację. Lecimy!

4 powody jakimi zachęciłbyś mnie do zawodowej jazdy na nartach.

– Myślę że pierwszą rzeczą od której należałoby zacząć jest przede wszystkim to, iż aby uprawiać zawodowo narciarstwo alpejskie trzeba wykazywać dużą determinacje, wytrwałość, chęć bycia lepszym od innych i cierpliwość w dążeniu do celu, dodatkowo do tego dochodzi ogromna wieloletnia praca fizyczna, no i oczywiście odpowiednia ilość pieniędzy w portfelu. Na zachętę wspomnę o adrenalinie i motylkach w brzuchu kiedy stoisz na starcie, a potem już podczas samej jazdy to uczucie, kiedy suniesz pomiędzy tyczkami starając się wykonać wszystko z jak największą precyzją, nie mając czasu na zbędne myślenie i różne ruchy ciała, które mogą zaważyć na tym czy wygrasz czy też przegrasz 1 miejsce np. o 0.01 sek.
– Po drugie, narty są niejako sposobem na życie i bardzo mocno oddziaływują na charakter i go kształtują. Sam wiem jak to działa i jak to potrafi rozwijać człowieka, oczywiście w pozytywny sposób.
– Po trzecie, na pewno możliwość podróżowania po całym świecie i poznawania ciekawych ludzi.
– A po czwarte to świetna okazja do reprezentowania swojego kraju na zawodach międzynarodowych.

4 rzeczy przenikające się w jeździe na nartach i deskorolce.
Hmm… ciężko znaleźć cztery rzeczy przenikające się w narciarstwie i deskorolce, może zacznę od tego, że:
– do obu sportów używasz nóg hehehe, ale tak na poważnie to można powiedzieć, iż obydwa te sporty są sportami indywidualnymi.
– Po drugie, deskorolka pomaga w kształtowaniu pewnych cech motorycznych, które odgrywają bardzo istotną rolę w narciarstwie są to m.in. dynamika (zwinność poszczególnych części ciała), koordynacja ruchowa, równowaga i inne.
– Po trzecie kontuzje, jak wiadomo na deskorolce są bardzo częste i nieraz utrudniają uprawianie narciarstwa dla przykładu: obite golenia, chyba każdy deskorolkowiec tego doświadczył. Gdy są one potłuczone potrafią nieźle doskwierać w butach narciarskich, zwłaszcza tych zawodniczych, które są bardzo twarde i niewygodne.
– Za to w narciarstwie alpejskim również bardzo łatwo o kontuzję, która niestety może skończyć się ciężkim kalectwem. Wystarczy chwila nieuwagi, i ten jeden moment może zaważyć na Twoim dalszym życiu. Także trzeba w tym sporcie również lubieć i umieć podejmować ryzyko.

4 powody, które świadczą o tym, że to jednak deskorolka jest fajniejsza:)

– Najwięcej radości na deskorolce sprawiają mi nocne wyjścia na deskę, kiedy mam ze sobą mojego iPoda, a w nim ulubione piosenki. Odcinam się wtedy od całego świata i serfując ulicami miasta, zamykam się w swoim własnym, gdzie jestem tylko ja, deskorolka, i muzyka.
– Drugi aspekt w którym deskorolka ma przewagę nad nartami to przede wszystkim możliwość jazdy na desce przez cały rok. Oczywiście jeśli mamy odpowiednią ilość pieniędzy to możemy myśleć o wyjazdach na narty za granicę w czasie lata czy też jesieni.
– Jako trzeci powód mogę podać choćby nawet to, iż na desce można poruszać się praktycznie wszędzie i jedyną rzeczą jaka mnie ogranicza jest moja kondycja i wyobraźnia.
–  Ostatnim i jednocześnie jednym z najważniejszych argumentów potwierdzających to, że deskorolka jest lepsza od nart i chyba od wszystkich sportów jest to, iż skateboarding to nie tylko sama jazda lecz sposób, filozofia i styl życia. Deska bardzo mocno wpływa na to jacy jesteśmy, kształtuję pewne poglądy, pozwala zobaczyć świat przez inny pryzmat oraz spojrzeć inaczej na architekturę.

4 najfajniejsze skejtowe blogi/portale.
A więc co do portali u mnie sprawa jest akurat na czasie bo sam niedawno założyłem bloga z newsami deskorolkowymi i narciarskimi, poza tym od kilkunastu do kilkudziesięciu razy dziennie korzystam z tego typu atrakcji internetowych, ale do rzeczy. Mógłbym sklasyfikować portale w dwóch, a w zasadzie trzech kategoriach.
– Pierwsza obejmuje strony, które wrzucają multum nowych video, w których możemy znaleźć te mniej lub bardziej ciekawe party, reklamówki i inne tego typu rzeczy, a należą do nich IDOSK8 oraz SKATENEWS. Z mojego kilkuletniego doświadczenia w oglądaniu filmików (co widać w statystykach mojego konta na yt) w Internecie to wiem, że obydwa te portale dominują w Polsce w ilości wrzucanych newsów.
– Druga kategoria obejmuję strony gdzie możemy znaleźć różnego typu reportaże, wywiady, sprawozdania i tutaj zdecydowanie króluje SKATEBOARD.PL, zawsze wszystkie artykuły są bardzo rzetelnie przygotowane. Dodatkowo portal ten jak i SKATENEWS nie raz włączały się do organizacji różnych eventów np. Emerica The Gold Rookie Contest (jednym ze współogranizatorów jest Skateboard.pl), który istnieje niezmiennie od 4 lat i jest moim zdaniem świetną inicjatywą na wspieranie, docenianie oraz nagradzanie młodych, zdolnych i mniej znanych deskorolkowców, dlatego chłopaki chwała wam za to.
– Do trzeciej kategorii zaliczam portale, a raczej jeden portal na którym możemy znaleźć różnego typu sondy, ankiety, testy, a mowa tutaj o SKATEAFFAIR, jest on może mniej znany wśród polskich deskorolkowców z tego względu, że jest dość młody ale wprowadza coś nowego, świeżego i interesującego dlatego również jest warty polecenia.
 

Published in Wydarzenia Wywiady

Comments are closed.