Skip to content →

4teropak – Mateusz Tuzimski

Kolejnym gościem, którego w imieniu skateboard.pl pozwoliłem sobie zaprosić na 4taropak jest Mateusz Tuzimski. Tuzima gościliśmy u nas na portalu już wielokrotnie, głównie w przypadku różnych nagrywek i contestów z jego udziałem, ale chyba największy ślad zaznaczył zwyciężając w finale 4 edycji Emerica The Gold Rookie Contest,. Jednak życie toczy się dalej i Mateusz nie zamierza osiąść na laurach, o czym dowiecie się klikając "czytaj więcej". 

4 Twoim zdaniem najlepsze skateplazy/skateparki, wybudowane w Polsce po 2010 roku, na których oczywiście jeździłeś.

Po 2010 roku w Polsce powstało wiele ciekawych miejscówek do pośmigania. Jednak mi szczególnie kilka przypadło do gustu, a mianowicie:

– Przebudowana skateplaza w Bielawie, ponieważ znalazłem tam wszystko na czym lubię jeździć, zaczynając od fajnego wall'a po mistrzowskie hubby przy double secie.
– Kolejna skateplaza tym razem w Szczytnej. To obiekt, który uzupełnia niedaleko położoną Bielawę o mega ciężkiego reila, z którym moje jajka miały przyjemność zaznać bliższego kontaktu, hehe ;).
-1st floor w Lublinie to miejsce mające szczególny klimat. Jeżdżąc tam nie ma miejsca na jakiekolwiek opierdalanie się. Jeździ się tam pełną parą, dlatego szczególnie przypadło mi do gustu.
– No i jakby to było gdybym nie wspomniał o moim miejscowym skateparku w Świdniku dzięki któremu wróciłem do jazdy na deskorolce i spędzam tam miło czas, szczególnie w wakacje z ziomeczkami.

4 deskorolkowe cele jakie chciałbyś zrealizować w 2012 roku.

Dużo się wydarzyło w tym roku i wiele osiągnąłem, ale na tym nie kończe. Mam wiele planów co do następnego roku, a to kilka z nich.

– Po pierwsze wyjazd na Lines of Bielawa, moim zdaniem najlepsza impreza deskorolkowa w Polsce, która z roku na rok staje się coraz lepsza.

– Po drugie wybrałbym się w tripa za granicę w poszukiwaniu fajnych miejscówek i tricków, chociaż będę starał się dużo podróżować także po Polsce, bo tu też nie brakuje klimatycznych miejscówek i bardzo fajnych ludzi.

– Bardzo chciałbym nauczyć się jeździć bezkontuzyjnie, choć to nie możliwe, ale byłoby miło gdyby tych kontuzji było znacznie mniej niż w tym roku, a miałem ich trochę, hehe.

– No i ostatnie. A zarazem najważniejsze, czyli jazda z ziomeczami i praktycznie co miesięczne imprezy na 1st floor !!

Jednocześnie dobiega końca 2011 rok i jestem ciekaw, twoich 4 typów dotyczących wyróżnienia Skatera Roku wg Info Awards. Na kogo warto zwrócić uwagę?

W związku z kończącym się sezonem zbliża się coraz większymi krokami Info Awards, czyli m.in. wyróżnienia Skatera Roku. W Polsce jest wiele osób, które ostatnimi czasy bardzo podniosły swój poziom, ale chciałbym zwrócić uwagę na cztery z nich tzn.:


– Michał Mazur – pokazał w tym roku na co go stać i myślę, że na tym nie poprzestanie, ponieważ jeżdże z nim na co dzień i wiem co potrafi.
– Marko Łaboszczak – z Debiutu Roku ma dużą szansę na najwyższą nagrodę w tym plebiscycie.
– Jurek Poleszczuk – chłopak jeździ jak robot, to tyle hehe ;).
– Tomek Goławski – fajnie zaprezentował nas na Baltic Gamesie i widziałem go na kilku contestach, na których pokazał, że dużo potrafi.

 Lubelszczyzna, z której pochodzisz jest spoko bo:

Na ten temat mógłbym pisać w nieskończoność, ale będę się streszczał:

– Rozwija się w bardzo szybkim tempie, jeżeli chodzi o deskorolkę oczywiście.

– Są tu ludzie, którzy tworzą jedną całość i potrafią się zorganizować. Rezultatem tego jest właśnie 1st floor.

– Bardzo mi się tutaj podoba mimo tego, że codziennie stoję w korkach z powodu rozkopywanej ul. Mełgiewskiej, serdecznie pozdrawiam robotników hehe ;)

– Uważam, że jest to województwo z bardzo dużym potencjałem i można się tutaj rozwinąć w bardzo szybki sposób, co widać po śmigających małolatach.

ps. jakiś czas temu Tuzim miał przerwę w jeździe, o czym mogliście się dowiedzieć poniekąd z tego mini wywiadu. Zapytałem zatem Mateusza o ten epizod i oto co mi odpowiedział:

"Przestalem jezdzić na desce z braku pieniedzy na sprzet ,wiadomo jak to jest. Z poczatku jakoś starałem sobie kminić kasę na deski, ale po jakimś czasie robiło sie to coraz cieższe dla nastolatka wiec przerodziło sie to w brak zajawki.

A do deski powróciłem przez mojego ziomeczka Karola "Kuśmieja" którego serdecznie pozdrawiam. To on pożyczył mi jakiś stary blacik i wyszliśmy razem pośmigać. Poźniej dowiedziałem sie, że buduja nam nowy park i strasznie sie zajarałem:)."

Pozdrawiam, Tuzim :)

txt: Wiktor Stasica

Published in Wywiady

Comments are closed.