Skip to content →

Dave the Chimp – street art inspirowany deskorolką

chimp2.jpgTen mieszkający w Londynie artysta swoją pozycję i szacunek na całym świecie zdobył dzięki osiągnięciu niemalże doskonałości w street paintingu (malowaniu na ulicy), doskonale potrafi dopasować swoje obrazy do otoczenia nadając im niepowtarzalny wygląd i klimat. W jego pracach bardzo wyraźnie widać zamiłowanie do skateboardingu.

Na deskorolce Dave zaczął jeździć ok.20 lat temu. Z powodu braku lokalnego skateparku, całe dnie wraz z przyjaciółmi spędzał na ulicach poszukując nowych spotów do jazdy. ?Każdy nawet najmniejszy murek dawał możliwość jazdy i uczenia się nowych trików? Podobnie jak o deskorolce Dave wypowiada się o swoich pracach :

?Lubię gdy moje prace integrują się z otaczającym mnie światem, lubię używać części architektury jako części obrazu, poszukując do tego odpowiedniego miejsca. Zupełnie jak gdy wychodzę na deskorolkę poszukując odpowiedniego spotu do jazdy?

Jego przygoda z malowaniem rozpoczęła się w tym samym czasie co jazda na desce i była z nią ściśle połączona. Na samym początku tam gdzie pojawiał się by po prostu pojeździć wklejał wlepki z nazwą swoich ekip (jako swoją ulubioną wspomina ?Team Effort?)

W połowie lat 90-tych jeżdżąc na desce poznał grupę skaterów malującą graffiti, i tak właśnie zaczął się dla niego street painting. Używając farb, spray-ów i pisaków zostawiał po sobie ślad na ulicach Londynu.

David nie jest jednak jedynie artystą ulicznym nie obce mu są również inne techniki malarstwa.

Stworzył on wiele zinów, ilustracji itp. Jego twórczość obecnie obejmuje także wiele odmiennych dziedzin sztuki takich jak film, teatr, komiks, nowele, dźwięk i wszystko co jak sam mówi ?przyjdzie mu do głowy?.

Ma on w swoim dorobku również teledysk zespołu Robots In Disguise http://www.robotsindisguise.co.uk/

teledysk

Dave jest jednym z założycieli warsztatów Visula Rockstar?s (stało się ono potem zrzeszeniem artystów) z którymi to wraz z przyjaciółmi odwiedził wiele krajów Europy.

Obecnie Dave tworzy grafiki dla niemieckiej firmy Hassenmob skateboards http://www.hessenmob.de/ , pracuje dla wielu agencji reklamowych producentów teledysków, jego prace znajdziecie w wielu magazynach ilustrowanych, jest autorem wielu wystaw i warsztatów.

Jego prace możecie znaleźć na fotoblogu http://www.fotolog.com/chimp243

Poniżej próbka jego artystycznych możliwości:

chimp3ttman.jpg

chimppirateharbour.jpg

chimpgrafuck1.jpg

chimpjesuscave.jpg

red.Maciek Heczko (maciek@skateboard.pl)

Published in News - Video

Comments are closed.